Costa’s food & beverage-programma: steeds in ontwikkeling

Image

Costa Cruises blijft meegaan met de nieuwste trends, vertelt Massimo Leimer, directeur food & beverage aan boord van de Costa Diadema, in een interview met CruiseAdvisor.

“Onze afdeling is voortdurend in beweging. We passen ons steeds aan aan nieuwe ontwikkelingen en de wensen van onze gasten,” aldus Leimer.

Een van de belangrijkste trends is duurzaamheid. Dat is inmiddels een prioriteit geworden binnen de operatie.

“Kwaliteit en oog voor detail staan bij ons elke dag centraal. Je zou kunnen zeggen dat het ons motto is. We besteden veel aandacht aan duurzaamheid en het verminderen van voedselverspilling.”

Een voorbeeld van een duurzaam initiatief is het verwijderen van tafelkleden in de restaurants aan boord.

Na een droogdokperiode waarin de tafels in verschillende ruimtes zijn vervangen, was de Costa Diadema een van de eerste schepen waar geen tafelkleden meer worden gebruikt. De rest van de vloot zal dit voorbeeld volgen.

Volgens Leimer heeft deze verandering een grote impact gehad op het verbruik van water, schoonmaakmiddelen en energie. De wasmachines draaien minder vaak, waardoor er minder stroom en brandstof wordt verbruikt.

De reacties van gasten zijn gemengd, geeft hij toe. “Maar zodra je uitlegt waarom we dit doen, begrijpen ze dat het een verandering is die echt iets betekent. Het kost tijd voordat mensen het volledig doorhebben en het belang ervan inzien.”

Wat betreft het aanbod aan eten en drinken, biedt het schip voor ieder wat wils. Er zijn ook premiumopties beschikbaar, met menu’s die zijn samengesteld door Michelin-sterrenchefs. Deze menu’s sluiten aan bij de bestemmingen van het schip en maken gebruik van lokale ingrediënten. Leimer noemt onder andere chefs Bruno Barbieri, Hèlène Darroze en Ángel Leòn.

De Costa Diadema is bovendien het enige schip in de vloot met het Fiorentina Steakhouse. Dit restaurant is speciaal ontworpen voor dit schip en biedt een ruime keuze aan vleesgerechten, maar ook vis en lichtere opties.

In de hoofdrestaurants blijft Costa trouw aan een traditioneel driegangenmenu. Volgens Leimer is dit een knipoog naar de Italiaanse en Franse culinaire tradities.

“Het is gebruikelijk om een menu te hebben met een voorgerecht, een eerste gang en een hoofdgerecht, aangevuld met kaas en dessert. Zo bieden we een complete ervaring, niet zomaar een maaltijd,” legt hij uit.

“We hebben verschillende opties voor iedereen. We proberen rekening te houden met alle stijlen en leeftijden van onze gasten aan boord,” aldus Leimer.

De afdeling eten en drinken aan boord bestaat uit een team van 700 medewerkers, wat meer dan de helft is van de totale bemanning van het schip.