Deutschland begint afscheidsseizoen voor Phoenix Reisen
Het cruiseschip Deutschland is onlangs vertrokken vanuit Bremerhaven om te beginnen aan haar laatste seizoen voor de Duitse rederij Phoenix Reisen.
Na een onderhoudsperiode in hetzelfde havengebied in april, ging het schip op 12 mei 2026 weer in de vaart. Hiermee startte een afscheidsseizoen dat bestaat uit verschillende bijzondere routes.
In totaal staan er acht cruises gepland, met vertrek vanuit drie havens: Bremerhaven, Cuxhaven en Kiel.
De 520 passagiers tellende Deutschland vaart tijdens dit seizoen naar bestemmingen in Noord-Europa, IJsland, de Baltische Zee en de Britse eilanden. De cruises variëren van acht tot 22 nachten.
De eerste reis van het seizoen is een 16-daagse cruise naar het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Tijdens deze route worden dertien bestemmingen bezocht, waaronder Belfast, Edinburgh, Douglas, Dover en Portland.
Voor het einde van het zomerseizoen, dat begin september eindigt, biedt het schip ook een langere cruise van drie weken aan naar de Portugese eilandengroepen de Azoren en Madeira.
Deze reis omvat onder meer stops in Ponta Delgada en Funchal, maar ook minder bekende bestemmingen zoals Praia da Vitória en Velas.
De cruise vertrekt en eindigt in Cuxhaven en doet daarnaast ook andere havens in Noord-Europa aan, waaronder Glengariff en Honfleur.
Phoenix Reisen heeft besloten om het contract voor het schip niet te verlengen. De Deutschland vaart sinds 2015 voor de rederij, maar keert na dit seizoen niet meer terug in de vloot.
Naast de Deutschland beschikt Phoenix Reisen over drie andere schepen die het hele jaar door ingezet worden: de Artania, Amera en Amadea.
Na afloop van dit afscheidsseizoen zal de Deutschland worden hernoemd tot World Odyssey. Daarna gaat het schip varen voor het educatieve programma Semester at Sea.
In dat kader staan voor het winterseizoen 2026–2027 twee wereldreizen gepland. Over verdere plannen voor de toekomst van het schip is nog niets bekendgemaakt.







Reactie