Filipijnen verwelkomen 30 procent meer cruiseschepen

Filipijnen verwelkomen 30 procent meer cruiseschepen

De Filipijnen boeken vooruitgang in het versterken van hun positie binnen de cruise-industrie, aldus Dr. Paulo Benito Tugbang, directeur productontwikkeling bij het Filipijnse Ministerie van Toerisme, tegenover CruiseAdvisor.

Na ongeveer 100 cruiseschepen te hebben ontvangen in 2024, verwacht het land in 2025 een stijging van 30 procent in het aantal aanlopen.

Hoogtepunten van het komende seizoen zijn onder meer geplande bezoeken van Silversea, Seabourn, Royal Caribbean en Holland America, aldus Tugbang.

In maart verwelkomde het land de Costa Serena voor een unieke homeport-operatie, waarbij het schip twee cruises uitvoerde vanuit Manilla.

Andere opvallende bezoeken dit jaar kwamen van Hapag-Lloyd en Cunard. Voor Cunard was het zelfs de eerste keer dat het de Filipijnen aandeed, met de Queen Elizabeth in februari.

Met meer dan 7.000 eilanden zijn de Filipijnen bij uitstek geschikt voor expeditieschepen, aldus Tugbang. “Maar we bereiden ons nu ook voor op het ontvangen van grotere, gezinsvriendelijke cruiseschepen door te investeren in havenontwikkeling,” voegde hij toe. Zo wordt er onder andere geïnvesteerd in het noorden van het land.

Een van de bestemmingen die onlangs is verbeterd, is Siargao. Daar wordt in augustus 2025 een nieuwe cruiseterminal geopend.

Naast het verbeteren van bestaande havens werkt het land ook aan het uitbreiden van het aantal bestemmingen. In het afgelopen jaar zijn er drie nieuwe havens toegevoegd, waarmee het totaal nu op 40 cruisebestemmingen komt.

Volgens Tugbang behoort ongeveer 75 procent van de schepen die de Filipijnen aandoen tot het expeditie-segment. “Dat is altijd al de kern geweest van onze cruise-industrie,” zei hij. “We bieden zowel natuurlijke schoonheid als culturele ervaringen.”

“We hebben meer spannende bestemmingen geopend voor ontdekkingsreizigers, met niet alleen prachtige natuur, maar ook diepgaande ervaringen die draaien om de diverse culturen van de vele stammen in ons land,” vervolgde hij.

“Daar zijn we trots op: expedities aanbieden die niet alleen de schoonheid van de Filipijnse eilanden tonen, maar ook verbindingen leggen met mensen, gastronomie en cultuur — en zo zorgen voor verrijkende sociale ervaringen.”

Het land kijkt ook uit naar de komst van meer luxe cruisemerken in de nabije toekomst, waaronder Emerald, dat naar verluidt plannen heeft om Zuidoost-Azië aan te doen.

“Dat is echt onze doelgroep: kleinere, luxueuze en meer boutique-achtige schepen,” aldus Tugbang.

Een andere recente ontwikkeling is de introductie van een nieuwe cruisevisumvrijstelling, die het voor passagiers makkelijker maakt om de Filipijnen binnen te komen. Voor nationaliteiten waarvoor normaal een visum nodig is, kunnen rederijen nu een vrijstelling aanvragen, aldus Tugbang.