HX Expeditions meldt recordseizoen in Antarctica
HX Expeditions meldt recordseizoen in Antarctica
HX Expeditions laat weten dat het Antarctica-seizoen van oktober 2025 tot maart 2026 het meest succesvolle in de geschiedenis van het bedrijf is geweest.
“Dit was een uitzonderlijk seizoen, niet alleen qua gastenaantallen en tevredenheid, maar ook door de intensieve wetenschappelijke samenwerking en onze inzet voor verantwoord reizen,” zegt CEO Gebhard Rainer.
“Als grootste operator erkennen we de verantwoordelijkheid die bij onze schaal hoort. Onze focus blijft erop gericht Antarctica te beschermen voor toekomstige generaties.”
Het bedrijf voltooide 34 afvaarten naar Antarctica. Het seizoen kende wereldwijd een stijging van 5 procent in boekingen ten opzichte van 2025, met in sommige regio’s een groei tot 80 procent.
HX breidde de capaciteit voor activiteiten aanzienlijk uit, waardoor meer gasten konden kajakken en kamperen. De kajakcapaciteit steeg met 188 procent en het aantal kampeerplekken werd verdubbeld.
Daarnaast doneerde HX 1.801 gast-wetenschapsnachten aan wereldwijd onderzoek tijdens het seizoen.
Gasten hielpen ook €124.882 inzamelen voor de HX Foundation, ter ondersteuning van natuurbehoud, initiatieven tegen plasticvervuiling en lokale gemeenschapsprojecten.
Voor het seizoen 2025-2026 introduceerde het bedrijf diverse verbeteringen, waaronder latere vertrekken vanuit Buenos Aires, geüpgradede chartervluchten met JetSMART’s A321-toestellen en latere retourvluchten naar Ushuaia.







Reactie