Hurtigruten annuleert cruise met de Finnmarken vanwege technisch probleem

Image

Hurtigruten heeft een geplande cruise met het schip Finnmarken geannuleerd vanwege een technisch mankement aan boord. Het schip, dat in 2002 werd gebouwd, zou op 25 juli 2025 vertrekken vanuit Hamburg voor een tweeweekse reis langs de Noorse kust.

Volgens een bericht in een Duitse krant is de annulering nodig omdat het schip naar de werf moet voor reparaties. Tijdens dit werfbezoek zal een van de boegschroeven aan de achterkant van het schip worden gerepareerd. Deze ingreep volgt kort op een eerdere modernisering van het schip.

De getroffen passagiers zijn inmiddels geïnformeerd door Hurtigruten. Zij kregen twee opties aangeboden:

  • De cruise omboeken naar een andere vertrekdatum
  • Het volledige bedrag van de cruise terugkrijgen

Ongeveer de helft van de reizigers heeft al gekozen voor een nieuwe vertrekdatum. Ongeveer 15 procent heeft aangegeven liever hun geld terug te willen.

Hurtigruten neemt ook de extra kosten op zich die ontstaan door het omboeken van de reis.

De cruise die gepland staat voor 11 juli 2025 met vertrek vanuit Hamburg gaat vooralsnog gewoon door zoals gepland.

De Finnmarken maakt deel uit van Hurtigruten’s “North Cape Line” en biedt 14-daagse cruises aan naar negen verschillende bestemmingen in Noorwegen en de Lofoten.

De reis van 25 juli zou onder andere langs de volgende plaatsen komen: Stavanger, Bergen, Traena, Senja, de Noordkaap, Tromsø, Reine, de Lofoten en Haugesund.

Na de noodzakelijke reparaties wordt verwacht dat de Finnmarken op 8 augustus 2025 weer in de vaart komt, opnieuw met vertrek vanuit Hamburg.

De Finnmarken onderging eerder dit jaar een grote modernisering tijdens een droogdokperiode van een maand in de Deense havenstad Frederikshavn. Tijdens die verbouwing kreeg het schip ook zijn oorspronkelijke naam terug, nadat het enkele jaren had gevaren onder de naam Otto Sverdrup.

Het huidige technische probleem staat los van de eerdere renovatie, zo heeft Hurtigruten laten weten.