MSC Musica en MSC Euribia keren terug naar Europa

MSC Musica en MSC Euribia keren terug naar Europa

Twee cruiseschepen van MSC Cruises keren zonder passagiers terug naar Europa na hun winterseizoen in Afrika en het Midden-Oosten.

De MSC Musica was het eerste schip dat begon aan de overtocht terug naar Europa, met alleen bemanningsleden aan boord.

Na een winterseizoen in Zuid-Afrika vertrok het schip, dat in 2006 werd gebouwd, eind maart vanuit Kaapstad. Onderweg maakte het een technische tussenstop in Las Palmas op Gran Canaria. Op 16 april 2025 kwam de MSC Musica aan in Genua, Italië.

Op dezelfde dag begon het schip aan zijn zomerseizoen. Deze zomer maakt de MSC Musica cruises van tien nachten naar bestemmingen in de Westelijke Middellandse Zee en de Atlantische Oceaan.

De route brengt het schip naar onder andere:

  • Genua (Italië)
  • Olbia (Sardinië)
  • Marseille (Frankrijk)
  • Minorca (Spanje)
  • Málaga (Spanje)
  • Alicante (Spanje)
  • Cádiz (Spanje)
  • Lissabon (Portugal)

Ook de MSC Euribia keert zonder gasten terug naar Europa, na een winterseizoen in de Arabische Golf.

Dit schip, dat plaats biedt aan 4.888 passagiers, vertrok op 5 april 2025 vanuit Dubai in de Verenigde Arabische Emiraten. Na tien dagen op zee kwam het LNG-aangedreven schip aan in Durban, Zuid-Afrika, voor een technische stop. Daarna vervolgde het zijn reis naar Santa Cruz de Tenerife in Spanje.

De MSC Euribia zal deze zomer actief zijn in Noord-Europa. Op 3 mei 2025 verwelkomt het schip opnieuw gasten in Kiel, Duitsland.

Vanaf die datum maakt het schip, dat in 2023 werd gebouwd, cruises van zeven nachten naar onder andere de Noorse fjorden, Spanje en Denemarken.

De standaardroute van de MSC Euribia omvat onder andere:

  • Kiel (Duitsland)
  • Kopenhagen (Denemarken)
  • Flåm (Noorwegen)
  • Nordfjordeid (Noorwegen)
  • Ålesund (Noorwegen)

Bepaalde afvaarten doen ook andere Noorse bestemmingen aan, zoals:

  • Geiranger
  • Molde
  • Hellesylt

Oorspronkelijk zouden beide schepen een zogenaamde repositioning cruise aanbieden op hun terugreis naar Europa. Deze reizen werden echter geannuleerd eind 2024 vanwege veiligheidszorgen in het gebied rond de Rode Zee.