Orient Express Corinthian gedoopt in Frankrijk
De nieuwe Orient Express Corinthian is officieel gedoopt in het Joubert-droogdok in Saint-Nazaire in Frankrijk. De ceremonie vond plaats op 29 april 2026 in samenwerking met scheepsbouwer Chantiers de l’Atlantique.
Het schip, dat wordt omschreven als het grootste zeilcruiseschip ter wereld, vertrekt op 2 mei 2026 richting de Franse Rivièra. Daarmee begint het eerste seizoen in de Middellandse Zee.
Volgens de werf is de Orient Express Corinthian het resultaat van tien jaar onderzoek en ontwikkeling. Het schip is ongeveer 220 meter lang en heeft een tonnage van 15.000 ton. Het wordt aangedreven door drie innovatieve SolidSail-zeilen, die windkracht gebruiken om het brandstofverbruik te beperken.
De technologie achter dit systeem wordt gezien als een belangrijke stap richting duurzamer varen. Tegelijk benadrukken de bouwers dat het project alleen mogelijk was dankzij de inzet van een groot team van specialisten.
Na het eerste seizoen in de Middellandse Zee en de Adriatische Zee, zal de Orient Express Corinthian in het najaar de Atlantische Oceaan oversteken. Vervolgens brengt het schip de winter door in het Caribisch gebied.
In 2027 staan nieuwe routes gepland in de oostelijke Middellandse Zee en Noord-Europa.
Het schip beschikt over 54 suites, verdeeld over vier dekken. De suites variëren in grootte van ongeveer 45 tot 230 vierkante meter en bieden een ruime en luxe omgeving voor passagiers.
Eerder dit jaar voltooide de Orient Express Corinthian succesvol haar proefvaarten, waarbij alle systemen uitgebreid werden getest.
Ondertussen wordt er ook gewerkt aan een zusterschip, de Orient Express Olympian. Dit schip wordt momenteel verder afgewerkt in Saint-Nazaire, nadat het eerder te water werd gelaten.
Met deze nieuwe schepen wil Orient Express een combinatie bieden van klassieke luxe en moderne technologie, met extra aandacht voor duurzaamheid en innovatie binnen de cruise-industrie.







Reactie