Ponant’s Le Bellot viert vijf jaar dienst
Het luxe expeditieschip Le Bellot van rederij Ponant heeft onlangs zijn vijfjarig jubileum gevierd. Het schip werd in maart 2020 opgeleverd door de VARD-scheepswerf en maakt deel uit van de Explorer-klasse van Ponant.
De bestelling van het schip vond plaats in 2018. Met een gewicht van 10.000 ton was Le Bellot het vijfde schip in een reeks van zes, speciaal ontworpen voor avontuurlijke cruises op hoog niveau.
Net als haar zusterschepen werd de romp van Le Bellot gebouwd in Roemenië bij VARD, terwijl de uiteindelijke afbouw plaatsvond in Noorwegen.
Het schip is vernoemd naar Joseph René Bellot, een Franse marineofficier en poolonderzoeker die in de 19e eeuw delen van Nunavut en het Canadese Noordpoolgebied verkende.
Door de uitbraak van Covid-19 kon Le Bellot bij oplevering niet direct in gebruik worden genomen. Het schip werd tijdelijk uit de vaart gehaald en lag opgelegd.
Pas in de zomer van 2021 ontving Le Bellot haar eerste betalende gasten, als onderdeel van Ponants herstart van cruises in Frankrijk.
Tijdens het eerste seizoen voer het schip met 180 gasten langs de Franse kust, met vertrek en aankomst in Saint-Malo.
De acht-daagse cruises boden onder andere:
- Bezoeken aan de gelijknamige Ponant-eilanden
- Stops op Houat, Corsica en in Bretagne
- Andere pittoreske bestemmingen langs de kust
Later in 2021 speelde Le Bellot een belangrijke rol in de herstart van cruises in de Seychellen, na de coronabeperkingen.
Le Bellot was het eerste schip dat weer cruises aanbood in deze eilandengroep na de wereldwijde gezondheidscrisis.
Voor het seizoen van 2025 staan er bijzondere expedities op het programma. Eerst reist het schip naar IJsland, gevolgd door een verplaatsing naar West-Afrika voor een unieke route door de Bissagos-archipel.
Deze acht-daagse expeditie vertrekt vanuit Dakar (Senegal) en doet negen eilanden aan die deel uitmaken van een UNESCO-biosfeerreservaat.
In de winter van 2025-2026 biedt Le Bellot cruises aan in:
- De Caraïben
- Centraal-Amerika
- De Canarische Eilanden
- Trans-Atlantische overtochten
Als lid van Ponants Explorer-klasse is Le Bellot ontworpen voor luxe reizen naar afgelegen gebieden. Aan boord vind je onder andere:
- Een onderwaterlounge voor een unieke beleving
- Twee stijlvolle restaurants







Reactie