Quebec sluit eerste jaar af als cruisehaven in alle vier de seizoenen
De haven van Quebec heeft bekendgemaakt dat er tussen 28 januari en 2 november cruiseschepen zijn ontvangen in alle vier de seizoenen. Dit was het eerste jaar waarin de haven het hele jaar door cruises verwelkomde.
Volgens een persbericht van de haven was Quebec ook het vertrek- en eindpunt voor 21 cruises.
"Dit eerste cruiseseizoen, dat van het diepste van de winter tot het hoogtepunt van de herfst duurde, laat de transformatie van de haven van Quebec zien," aldus Olga Farman, directeur van de haven van Quebec.
"Door het seizoen te verlengen, laten we zien dat onze haven een belangrijke bijdrage kan leveren aan de ontwikkeling van wintertoerisme in de Capitale-Nationale. Samen met onze partners en teams bouwen we aan een haven die past bij onze visie voor Quebec City: ambitieus en met de blik stevig op de horizon," voegde Farman toe.
Volgens het persbericht markeerde de aanmering van de Commandant Charcot van Compagnie du Ponant de start van het seizoen in januari. Het schip komt in 2027 terug naar Quebec City.
In het seizoen van 2025 kwamen ook de Brilliant Lady van Virgin Voyages en verschillende andere schepen voor het eerst langs, waaronder de Celebrity Silhouette, de Seven Seas Splendor, de Oceania Allura en de Majestic Princess.
Volgens de haven is de cruise-industrie een belangrijke motor voor economische groei in de regio Capitale-Nationale.
"Dit eerste cruiseseizoen met vaart het hele jaar door was mogelijk dankzij de samenwerking tussen partijen in de sector, om de toeristische ontwikkeling evenwichtiger en productiever te maken voor de regio," aldus Lucie Charland, voorzitter van het bestuur van Destination Quebec cité.
"Door de aanmeringen over het hele jaar te spreiden, zorgen we niet alleen voor stabielere economische opbrengsten voor onze lokale ondernemers."







Reactie