Royal Caribbean’s Star of the Seas slaat bezoek aan Navantia over

Image

Het nieuwe cruiseschip Star of the Seas van Royal Caribbean zal na de oplevering toch geen bezoek brengen aan de Navantia-werf in Cádiz.

Volgens Spaanse media zou het LNG-aangedreven schip op 18 juli 2025 aankomen bij de werf in Zuid-Spanje. Daar zou het twee weken blijven voor afrondende werkzaamheden voorafgaand aan de officiële ingebruikname in augustus.

Hoewel er geen details zijn vrijgegeven over de geplande werkzaamheden, werd verwacht dat het om een vergelijkbare aanpak zou gaan als bij zusterschip Icon of the Seas, dat eind 2023 in Spanje werd afgewerkt.

In plaats van Cádiz zal de Star of the Seas nu koers zetten naar de haven van Algeciras, eveneens in het zuiden van Spanje. Daar zal onder andere natuurlijk groen worden aangebracht in het Central Park-gedeelte van het schip en de omliggende zones.

De beslissing om Cádiz over te slaan is genomen vanwege recente arbeidsconflicten bij Navantia. Eerder deze maand ondervond Carnival Cruise Line al problemen door een staking op de werf, waardoor het werk aan de Carnival Liberty volledig stil kwam te liggen. Het schip moest uiteindelijk uitwijken naar een andere werf, wat leidde tot een geannuleerde cruise en vertraging in de terugkeer naar de vaart.

Volgens berichten probeerden werfarbeiders zelfs te voorkomen dat het schip zou vertrekken richting een Franse werf.

De Star of the Seas is het tweede schip in de Icon-klasse van Royal Caribbean en werd onlangs opgeleverd door de Meyer Turku-werf in Finland. Het schip biedt plaats aan 5.610 gasten en zal vanaf augustus cruises gaan uitvoeren naar het Caribisch gebied en de Bahama’s, met vertrek vanuit Port Canaveral.

Er staan nog twee Icon-klasse schepen op de planning, waaronder de Legend of the Seas, die in 2026 in de Middellandse Zee in de vaart komt.