Vancouver klaar voor druk cruiseseizoen
De Vancouver Fraser Port Authority heeft aangekondigd dat bezoekers van Canada Place en omliggende gebieden in het centrum van Vancouver rekening moeten houden met extra drukte en verkeer tussen nu en eind september. De reden: het cruiseseizoen is in volle gang.
De cruiseterminal bij Canada Place, onderdeel van de haven van Vancouver, verwacht in 2025 opnieuw een sterk seizoen. Er worden meer dan 300 aanlopen van cruiseschepen verwacht en in totaal zo’n 1,2 miljoen passagiersbezoeken.
“We zijn ontzettend blij dat we opnieuw een succesvol seizoen tegemoet gaan voor de bloeiende cruise-industrie in Vancouver,” zei Chance McKee, Cruise Account Representative bij de Vancouver Fraser Port Authority. “Meer dan een miljoen passagiers zullen de komende maanden via Canada Place reizen. Dat is goed nieuws voor lokale bedrijven en toeristische ondernemers, maar het betekent ook dat het drukker zal zijn in het centrum van de stad.”
Tussen 5 mei en 22 september worden er elke vrijdag tot en met maandag tussen de 35.000 en bijna 50.000 passagiers verwacht bij Canada Place.
Bijna elke dag tot eind september ligt er minstens één cruiseschip aan bij Canada Place. Op veel dagen, vooral in het weekend, zijn er zelfs meerdere schepen tegelijk.
“We zijn blij dat ons seizoen vanuit Vancouver in volle gang is, en onze gasten zijn dat ook,” zei Bill Fletcher, senior directeur verkoopondersteuning bij Holland America Line. “Vancouver is een belangrijk vertrekpunt voor onze cruises naar Alaska. Alleen al deze week vertrekken er vier Holland America-schepen vanuit Vancouver, en in totaal staan er 74 cruises gepland dit seizoen. We verwachten dat onze gasten en bemanning samen bijna €16,5 miljoen zullen uitgeven aan lokale restaurants, winkels en attracties. Daarnaast doen onze schepen ook inkopen bij lokale leveranciers.”
De verwachte drukte zorgt voor meer voetgangers en verkeer in en rond Canada Place. Ook zal de vraag naar taxi’s, deelvervoer en openbaar vervoer toenemen. Bezoekers van het centrum tussen 07.00 en 17.00 uur wordt aangeraden om hun reis goed te plannen, extra reistijd in te calculeren of alternatieve routes en rustige tijdstippen te overwegen.
Op drukke cruisedagen helpt de verkeersdienst van de politie van Vancouver bij het regelen van verkeer en voetgangers bij oversteekplaatsen en kruispunten. Ook zet de haven extra personeel in om bezoekers te helpen met vragen.
De stad Vancouver test dit jaar eenrichtingsverkeer op Canada Place, direct voor de cruiseterminal. Dit moet zorgen voor meer veiligheid voor voetgangers en een betere doorstroming van het verkeer.
“We verwachten dat het plan van de stad om Canada Place tijdelijk eenrichtingsverkeer te maken een groot positief effect zal hebben,” aldus McKee. “Het zorgt voor een veiligere en prettigere ervaring voor iedereen. De jaarlijkse toestroom van cruisetoeristen ondersteunt lokale bedrijven en verrijkt onze gemeenschap. We waarderen ieders medewerking om van een bezoek aan het centrum een gastvrije ervaring te maken.”







Reactie