Viking Vela rondt eerste jaar in de vaart af

De Viking Vela heeft onlangs haar eerste jaar in de vaart afgerond, nadat het schip op 3 december 2024 werd opgeleverd aan Viking Cruises.
Het schip, gebouwd op de Fincantieri-werf in Ancona in Italië, biedt plaats aan 998 gasten en werd het elfde schip dat de luxe rederij in tien jaar tijd introduceerde.
Na de oplevering begon de Vela op 12 december 2024 aan haar eerste seizoen in de Westelijke Middellandse Zee en Noord-Europa.
Voor de allereerste cruise voer het schip een zevendaagse route vanuit Civitavecchia, met stops in Spanje, Italië en Frankrijk.
De open-jaw cruise richting Barcelona werd gekenmerkt door overnachtingen in Barcelona en Livorno, en bezoeken aan Marseille, Villefranche en Sète.
Na extra afvaarten in de Middellandse Zee verplaatste de Viking Vela zich begin januari naar Noord-Europa voor de populaire “In Search of the Northern Lights”-route.
Deze twaalfdaagse reis voert naar Nederland en Noorwegen en biedt gasten de kans om het noorderlicht te zien.
In de rest van haar eerste seizoen voer het schip ook andere routes in de regio, waaronder langere reizen naar IJsland en de Britse Eilanden.
Met een vergelijkbaar schema voor 2026 begon de Viking Vela haar tweede dienstjaar opnieuw in de Middellandse Zee, waarna ze begin januari terugkeerde naar Noord-Europa.
Het 54.300 ton metende schip biedt nu een nieuwe reeks “In Search of the Northern Lights”-cruises aan, die doorlopen tot eind maart.
Een van de hoogtepunten van het jaar is een 28-daagse cruise die begin juli vanuit het Noorse Bergen vertrekt.
Deze maandlange reis eindigt in New York City en doet bestemmingen aan in Noorwegen, Spitsbergen, IJsland, Groenland en Canada.
Na de Viking Vela verwelkomde Viking in 2025 een nieuw schip in de vloot: de Viking Vesta.







Reactie