Waterglijbaan op de Icon of the Seas Gaat Halverwege Kapot en Verwondt Passagier

Waterglijbaan op de Icon of the Seas Gaat Halverwege Kapot en Verwondt Passagier

Een spectaculaire rit aan boord van de Icon of the Seas liep op de avond van 7 augustus 2025 gevaarlijk af. Een doorzichtige paneelsectie van de Frightening Bolt-glijbaan in het waterpark ging plotseling kapot tijdens gebruik, waardoor één passagier gewond raakte en een stortvloed aan water op het dek eronder terechtkwam.

Het incident vond plaats in het Category 6 Waterpark op Thrill Island – het grootste waterpark op zee, met meerdere recordbrekende glijbanen.

De Frightening Bolt is berucht om zijn spectaculaire eigenschappen, waaronder de hoogste vrije val op zee (14 meter), een spannende valdeurstart en een volledige 360°-lus.

Onverwachte Breuk Halverwege de Rit

Volgens ooggetuigen en bevestigd door rederij Royal Caribbean, liep een mannelijke passagier “snijwonden van zijn benen tot zijn handen” op toen het acrylgedeelte van de glijbaan kapot ging, precies terwijl hij door het transparante stuk gleed.

Toen het doorzichtige deel kapot ging, spoot er water naar buiten. Dat water belandde op het zonnedek, waar gasten werden doorweekt en de vloer glad werd. Er raakten verder geen mensen gewond.

“Ons team heeft medische hulp verleend aan een volwassen gast nadat een acrylpaneel van een waterglijbaan kapot ging tijdens het gebruik. De gast wordt behandeld voor zijn verwondingen. De glijbaan blijft voor de rest van de reis gesloten in afwachting van onderzoek.”

Verklaring Royal Caribbean

Ook het omliggende gebied op dek 15 werd tijdelijk afgesloten als voorzorgsmaatregel.

Reisroute van Icon of the Seas gaat door

Het cruiseschip van 248.663 bruto ton is bezig met het afronden van een 7-daagse reis door het oostelijke Caribisch gebied, vertrokken op 2 augustus vanuit PortMiami.

Aanloophavens tijdens deze route waren onder andere:

  • St. Maarten
  • St. Thomas
  • Perfect Day at CocoCay (Bahama’s)

Het is nog onbekend of de glijbaan weer operationeel zal zijn voor de volgende afvaart, die op 9 augustus vertrekt voor een nieuwe weekcruise vanuit Miami.

Glijbaanincidenten zijn zeldzaam

Ondanks de schrik zijn ongelukken met waterglijbanen op cruiseschepen zeldzaam. Cruisebedrijven moeten zich houden aan strenge veiligheidsvoorschriften, en alle attracties aan boord worden regelmatig gecontroleerd op constructieve veiligheid.

De Icon of the Seas, in de vaart genomen begin 2024, behoort tot de modernste schepen van de vloot en beschikt over veel technische innovaties.

Toch vragen sommige gasten zich nu af of er sprake is van een fabricage- of installatieprobleem. De Frightening Bolt blijft in ieder geval dicht totdat gespecialiseerde ingenieurs de veiligheid hebben bevestigd.

Het zusterschip Star of the Seas, dat volgende week in de vaart komt, krijgt ook een Frightening Bolt. Er is nog geen informatie of het incident gevolgen heeft voor dat schip.

Recente soortgelijke incidenten

Het is niet het eerste glasgerelateerde incident aan boord van een Royal Caribbean-schip deze zomer.

  • Op 8 juni 2025 brak een glazen onderdeel en viel het bijna op gasten in de buurt.
  • Op 29 juni 2025 brak glas tijdens het aanmeren in Port Canaveral, Florida.

De verwachting is dat de rederij alle incidenten grondig onderzoekt, om niet alleen reparaties uit te voeren, maar ook herhaling op andere schepen te voorkomen.